spot_img

Birlik için İmza Kampanyası

İç savaş felaket, iç barış özgürlük getirecektir

Son günlerde tehlikeli bir biçimde tırmanışa geçen PKK- KDP arasindaki gerilim Kürtler arasında derin endişenin yaşanmasına yol açıyor. Yol açacağı sonuçlar itibariyle tüm Kürdistan ve Ortadoğu’yu etkileyecek düzeyde ulusal ve bölgesel bir sorundur.

Oysa biz, Ortadoğu’nun yeniden dizayn edildiği bir süreçte Kürtlerin kendi ülkelerinde özgürce yaşama hakkına kavuşabilmesi için, bütün Kürt parti, örgüt ve askeri güçlerinin ortak bir strateji ve hedef etrafında bir araya gelmeleri ile mümkün olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle de ülkeden ve diasporadan bütün Kürtler, Kürt partileri ve güçleri arasında yaşanan sorunların diyalogla çözümünü talep ediyor ve bu anlamda herkesi de sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

Biz aşağıda imzası olan Kürt aydınları, sanatçıları, gazeteci ve yazarları da Güney Kürdistan merkezli olarak yaşanan bu tehlikeli gidişata seyirci kalmak istemiyor, ilgili tüm tarafları yapıcı diyaloğa, işbirliği ve iç dayanışma için gayret göstermeye davet ediyoruz.

Yaşanacak bir iç savaşın Kürtlere felaketten başka bir şey getirmeyeceğini ve 100 yıl sonrasında ortaya çıkan bu tarihi fırsatların da heba edileceğini düşünüyoruz.

Kürtler arası savaşın başta Türk devleti olmak üzere Kürt düşmanlarına hizmet edeceği açıktır. Türk devleti yaşadığı derin yapısal ulus devlet krizini ‘Kürdü Kürde kırdırtarak’ aşmak ve bununla aynı zamanda Kürdistan’ı işgal etme stratejisini uygulamaya koymuştur. Diğer yandan Ortadoğu’nun yeniden şekillendirilme sürecinde güçlenen Kürt siyasetini tasfiye ederek, Kürtlerin statüsüz kalmasını hedeflemektedir.

Öte yandan ülkeden ve diasporadan bütün Kürtleri; Kürt kamuoyunu da süreci izlemek yerine, tehlikeli gidişin önüne geçmek için inisiyatif almaya, duruma müdahil olmaya çağırıyoruz.

Imzalayanlar:

[ult_buttons btn_title=“Dosya/Dossier“ btn_link=“url:https%3A%2F%2Fkon-med.com%2Fwp-content%2Fuploads%2FBirlik-Icin-Imza-kampanyasi-son.docx“ icon_size=“32″ btn_icon_pos=“ubtn-sep-icon-at-left“]

Related Articles

Stay Connected

19,830FansGefällt mir
3,913FollowerFolgen
0AbonnentenAbonnieren
- Advertisement -spot_img

Latest Articles