FED-DEM yönetimini yeniledi

Federesyona Civaka Kurdistanîyên li Niedersachsen, Hamburg, Bremen ve çevresi (FED-DEM) 2. olağan kongresini Bremen kentinde yaptı.

Pazar günü gerçekleşen kongreye korona kısıtlamalarına rağmen Bremen, Oldenburg, Hamburg, Hildesheim, Salzgitter, Verden, Bremerhaven, Celle, Göttingen gibi kentlerden 70 delege katıldı. Türk devletinin hava saldırısında şehit düşen PKK Merkez Komite Üyesi Kasım Engin ve Kobanê’de şehit düşen üç kadına adanan kongre, saygı duruşuyla başladı.  KON-MED Eşbaşkanı Tahir Köçer Almanya’daki konfederasyon çalışmaları, devam eden kongrelere ilişkin bilgilendirme yaptı. Siyasal gelişmelere ilişkin değerlendirmeler ardından FED-DEM’in yıllık çalışma raporu okundu. Almanya’da özellikle bürokratik çalışmalara ağırlık verilmesi, halk çalışmalarının güçlendirilmesi ve geniş kitlelere ulaşılması gerektiği üzeride duruldu.

NAV-YÊK Êzîdî Federasyonu, Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) ve PYD temsilcilerinin de hazır bulunduğu kongrede yeni yönetim de seçildi.

FED-DEM Eşbaşkanlığına Sait Bilgin ve Hakime Yosef seçilirken yeni yönetimde yer alan diğer isimler şunlar: Şahdiye Küçük, İmam Cömert, Latif Karakaş, Ayfer Özdoğan, Memet Bazan, Halis Kutucuoğlu, Nigar Serhad, Ciwan Cewlik, Sebahat Ergin, Bahattin Alpdoğan ve Memet Karaaslan.   

 Y.ÖZGÜR POLİTİKA/BREMEN

Kaynak: Yeni Özgür Politika

Vorheriger ArtikelGelsenkirchen de Lenin’in 150. Yaş ve heykeli’nin dikilmesi töreni
Nächster ArtikelFaschist Çavuşoğlu nicht willkommen!