spot_img

Gelsenkirchen de Lenin’in 150. Yaş ve heykeli’nin dikilmesi töreni

KON-MED Eşbaşkanı Almanya Gelsenkirchen de Lenin’in 150. Yaş ve heykeli’nin dikilmesi törenine katılıp bir konuşma yaptı.

Konuşmada: Günümüzde modern Sosyalizmin mirasını Kürt Özgürlük hareketi ve lideri A. Öcalan temsil etmektedir. Çünkü Faşizme karşı, kararlı ve kahramanca mücadelesini vermektedir. Herkesi Kürt özgürlük hareketini sahiplenmeye ve daha fazla destek vermeye davet ediyoruz dedi. Bu etkinliğe, başta Rusya, Almanya ve Avrup’nın basını yer verdi.

KON-MED ( Almanya’daki Kürdistanlı Toplumlar Konfederasyonu) olarak, siz değerli dost misafirleri selamlıyorum.

Yaklaşık bir yüzyıl önce insanlığı sarsan, Büyük Ekim Sosyalist Devrimi’nin lideri olan Lenin’in 150. Yaş gününü selamlayarak kutluyoruz.

Sınıf mücadelesinin gücüne, kendi çıkarlarının mücadelesinde söz sahibi olduklarında ezilenlerin ve sömürülenlerin gücüne ışık tutan ve bu güçle tarihi toplumsal kurtuluş yönünde ilerleten bu muzaffer devrimci, Ekim devriminin kızıl aleviyle, birçok devrimci işçi partisi PKK (Partiya Karkerên Kürdistan’ın) da kurulmasına ön ayak olmuş ve Kürdistan özgürlük mücadelenin sürecini hızlandırdığı için selamlıyoruz.

Lenin’i, Sovyetler gibi yeni devrimci kurumlara dayanan işçi iktidarını ilk kez kuran, dünyanın ilk sosyalist devletinin lideri olarak selamlıyoruz.

Lenin’i emperyalist savaşın yorulmaz ve tutarlı düşmanı, halkların ulusal ve toplumsal kurtuluşunun, toplumsal adaletin, barış ve sosyalizm mücadelesinin savunucusu olarak selamlıyoruz.

Günümüzde de başta kürt halkı birçok halkların kapitalist sömürü ve baskıdan ötürü yaşadığı ciddi sorunlar ve eziyetler, tüm dünyada yeni Lenin’lerin sosyalizmin gerekliliğine ve güncelliğine ihtiyaç olduğunu vurgulamak istiyoruz.

KON-MED olarak, 21.yy’da Kürt özgürlük hareketinin emperyalizme ve faşizme karşı vermiş olduğu amansız mücadele, Lenin’ın yarıda kalmış çalışmalarının devamı için mücadele ediyoruz. Modern Sosyalizmi savunmaya, yaymaya ve devam etmeye kararlıyız. Modern Sosyalizmin gücü Kürt özgürlük hareketi, onun lideri de A. Öcalan’dır. Özellikle Türkiye’deki faşist, diktatörlük rejimine karşı, Kararlı ve kahramanca mücadelesini veren Kürt halkına daha fazla destek vermeye davet ediyoruz.

Büyük Devrimci ve sosyalizmin lideri Lenin’ın 150. Yaş günü hepimize kutlu olsun.

Yaşasın Özgürlük

BİJÎ AZADÎ

Selam ve Saygılar

Tahir Köçer
KON-MED (Konföderation der Gemeinschaften Kurdistans in Deutschland) Co Vorsitzender

(Almanyadaki Kürdistan Topluluklar Konfederasyon)
Eş başkanı

BildQuelle: ruhrnachrichten.de

Related Articles

Stay Connected

19,830FansGefällt mir
3,913FollowerFolgen
0AbonnentenAbonnieren
- Advertisement -spot_img

Latest Articles