spot_img

İşgalci ve Soykırımcı TC devletinin faşist AKP/MHP iktidarına karşı Meydanlarda olacağız!

İşgalcı ve Soykırımcı TC devletinin faşist AKP/MHP iktidarına karşı Meydanlarda olacağız!

AKP iktidarı ülke içindeki saldırı ve imha saldırılarına sınır ötesi saldırılarını da eklemiş bulunuyor. Her gün birkaç kez savaş uçaklarıyla Medya Savunma Alanlarını bombalayan faşist Türk devleti bu saldırılarda onlarca sivili katletmiştir. İstediği sonucu alamayan diktatörlük, Medya Savunma Alanlarını işgal harekâtına girişmiştir. İşgal saldırısı karşısında gerillanın direnişiyle karşılaşan Türk ordusu Heftanin’den öteye geçememiştir. Bunun karşısında iyice azgınlaşan AKP, Kobane’de savaş uçaklarıyla yaptığı saldırıda 3 kadın, Sülemaniye’de ise 2 çocuğu katletmiş, 8 kişiyi de yaralamıştır. işgalcı, Faşist TC devleti Cumhurriyetin kuruluşundan beri sürdürülen aralıksız Kürt düşmanlığını, AKP ve MHP’nin oluşturdukları faşist koalisyonla‘ kürtleri bitirmeye yönelik saldırılarını sürdürmektedirler.
„Türk devletinin krizi derinleştikçe muhalif tüm güçlere saldırıyor; seçilmiş belediye başkanları, eş başkanlar, milletvekilleri, muhalif gazeteciler, devrimciler tutuklanmakta, kitle örgütleri, kadın dernekleri basılıp gözaltına alınanlara işkence yapılmakta tutuklanıp hapishanelere konmaktadır.
Bu savaş politikasını sürdüren, Türk devletine en büyük silah ve maddi kaynak desteğini başta Almanya, NATO paktı vermektedir. Türk devletinin Kürtlere karşı kullandığı elindeki silahlar ve bombalar, Almanya ve NATO tarafından Türkiye’ye verilmektedir, Türk devleti bu silahlarla Kürtleri öldürmektedir.
AKP, uzun bir süredir yurt dışında sürdürdüğü MİT faaliyetleri üzerinden Kürt kurumlarında çalışan siyasetçileri, devrimcileri ve Alevileri hedefine koyarak yeni provokasyonlara ve saldırılara girişmektedir.“ Türk devletinin MİT saldırısının bir yenisinin geçtiğimiz günlerde Avusturya’da hayata geçirilmiştir „25 Haziran 2020 tarihinde Viyana şehrinde Kadın üzerindeki baskıları protesto eden bir grup kadın eylemcilere saldıran Türk ırkçı faşistleri, ardından Derneklere saldırmış ve birçok gösterici yaralanmıştır“
Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy 2 Temmuz 2020 Perşembe günü Almanya’da Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve Ekonomi Bakanı Peter Altmaier ile görüşmek için Berlin’de olacaklar. Eli kanlı Türk devleti ekonomik ve siyasi kaynakları kullanarak Kürt halkına karşı soykırımcı bir savaş yürütüyor. Kadın, çocuk ve yaşlı demeden sivilleri katlediyor. Soykırımcı katliamlarında her türlü silah ve kimyasal silah kullanarak gerçekleştiriyor.
KON-MED (Almanyadaki Kurdistanlı Toplumlar Konfederasyonu) olarak Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve Ekonomi Bakanı Peter’e çağrıda bulunuyoruz; Eli kanlı diktatör Erdoğan’la turizm anlaşması yapmayın ve Kürlerin katledilmesine ortak olmayın artık.
Çağımızın en gaddar ve en eli kanlı diktatörü olan Erdoğan ve AKP-MHP faşist ittifakı turizmden elde ettiği gelirlerinin nerdeyse büyük bir bölümünü bu soykırımcı savaşa harcıyor. Turizm gelirlerini Kürt katliam ve jenositti gerçekleştirmek için kullanıyor. Turizm gelirlerinde de en büyük kaynağı başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkeleri ve bu ülkelerin sağladığı turizm anlaşmaları üzerinden sağlıyor. Elde edilen milyonlarca Euro, yaşlı, kadın ve çocuk demeden Kürt kanını dökmek için kullanılmaktadır. Çok açıktır ki Türk devletinin Kürtlere karşı yürüttüğü soykırım savaşını sürdürebilmesinin en büyük dayanağı yurtdışından en çok da Alman‘lardan sağlanan turizm gelirleri oluşturmaktadır. Başta Kürdistanlılar ve dostları bilmelidir ki Türkiye’ye giden her kuruş soykırımcı Türk devleti tarafından, Kürt halkına karşı silah, cephane ve katliam olarak geri dönmektedir. Bu temelde;
KON-MED olarak; gerek 2 Temmuz’de Berlin’e gelecek olan Kürt halkının düşmanları Çavuşoğlu ve Ersoy’u dostlarımızla birlikte tüm kürdistani Parti ve kurumları ile birlikte protesto eylemi yapılacaktır. Eylemin yapılacağı yer; Federal Dışişleri Büro’ya yakın Saat: 12:00’de Werderscher Markt 1, 10117 Berlin. Bu eyleme güçlü katılmaya çağırıyoruz.
Ayrıca 4 Temmuz’de Demokratık güçbirliği ve tüm kürdistani kurumların ortaklaşa organize ettiği Köln‘de merkezi yürüyüşe, yine Hannover’de Halim Dener’in Almanya Polisi tarafından katledilişinin 26. Yıldönümü etkinliği, Sivas katliamının yıldönümü ve Alamanya’nın birçok merkezinde 1 ile 4 Temmuz’da yapılacak çeşitli eylemlere en güçlü bir şekilde katılmaya çağırıyoruz.

Selam ve Saygılarımızla
KON-MED (Konfederaszona Cävakên Kurdistanîyên li Almanya) Eşbaşkanları
30-6-2020

Related Articles

Stay Connected

19,830FansGefällt mir
3,877FollowerFolgen
0AbonnentenAbonnieren
- Advertisement -spot_img

Latest Articles