spot_img

KON-MED 06.06.2020 CUMARTESİ TC FAŞİZMİNİ PROTESTO ETMEYE ÇAĞIRIYOR!

KON-MED´IN OLARAK, ALMANYA’DA 06.06.2020 CUMARTESİ YAPILACAK EYLEMLERE TC FAŞİZMİNİ PROTESTO ETMEYE ÇAĞIRIYORUZ!

Türk devleti bir yandan Bakur halkına zulm ederken, Kürdün Kürtçe Müzik dinlemesine bile tahamül edemeyip faşist saldırılar, Kürdün Mezarlarını tahrip eden ahlaksızca düşmanlık, kürdün kemiklerini postayla ailesine gönderen bu barbar Kürd düşmanı AKP/MHP iktidarı, bir yandan da Rojava ve Başur’daki işgalini genişletme peşinde. Türk devleti 1990’lı yıllardan bu yana operasyonlarının kapsamını arttırarak, Kürt halkının tüm kazanımlarını hedefleyen düşman odaklı soykırımına vardırılacak politikasını yürütmektedir. Bu kayyum atamalar 2014 tarihinden beri alınan Kürt halkının Özgürlük Mücadelesi’ni ezme kararının belediyeler üzerinde uygulanmasıdır. Enson DTK eşbaşkanı ve HDP Hakkare Milletvekili Leyla Güven ve Amed Milletvekili Musa Farısoğulları’nın Milletvekililiklerinin iptal edilmesi, Dolayısıyla Halkın seçilmiş temsilcilerini Kürdün iradesini tanımama, Kürd’ün iradesini ezme biçimindeki bu siyasi soykırım saldırısı, Türk devletinin Kürt halkına yönelttiği soykırım saldırısının düşmanca bir parçasıdır. Her gün söylenen ezeceğiz, bitireceğiz biçimindeki saldırının arttırılarak sürdürülmesidir. AKP iktidarı tek bir muhalif ses bırakmak istemiyor.
Darbeci, Milliyetçi faşist iktidar itifakı AKP/MHP bu politikada da ısrarlıdır. „Kayyum darbesiyle yapılan bu düşmanca intikamcı tutum, Kürdistan‘da mevcut sorunların derinleşmesine, Kürt sorununun iyice çözümsüz hale gelmesine yol açacaktır.“ 2016’da da Yurtsever Kürt belediye eş başkanlıklarını görevden alındı ve belediyelere el koymak için o zaman da ayni yalan senaryoları oluşturdular. Kürtlerin özgür ve demokratik yaşam taleplerine sahip çıktıkları ve bu taleplerin gerçekleşmesi için demokratik tutum gösterdikleri için Kürdistan’daki belediyelere el konulmuştur. „Halk seçtiği belediye başkanlarına ve belediye meclislerine sahip çıkacaktır. Halk, verdiği oyları yok sayan, iradesini gasp eden bu zihniyete boyun eğmeyecek, kabullenmeyecektir ve sonuna kadar direnecektir.“

KON-MED (Almanyadaki Kürdistanlı Toplumlar Konfederasyonu) olarak, başta Belediye‘lerin iradesine Kürdün düşmanlarını Kayyum olarak atayan, halkın iradesine hiçe sayan AKP/MHP işgalını ve Faşist Saldırılarını PROTESTO etmek için Cumartesi 06.06.2020’da Almanya’nın çeşitli merkezlerinde yapılacak yürüyüş ve mitinglere soykırımcı, Darbeci, Faşist, diktatörlük rejimine karşı alanları en güçlü bir şekilde etkileyici eylem biçimlerine katılmaya çağırıyoruz.

Selam ve Saygılarımızla

KON-MED (Konfederasyona Civakên Kurdistanîyên li Almanya)
Eşbaşkanları

Related Articles

Stay Connected

19,830FansGefällt mir
3,913FollowerFolgen
0AbonnentenAbonnieren
- Advertisement -spot_img

Latest Articles