spot_img

Kon-Med’den Eylem Çağrısı!

Halkımızı işgalcı TC devletinin saldırılarına karşı yapılacak yürüyüş vb. etkinliklere katılmaya çağırıyoruz.

„AKP-MHP faşist rejiminin Kürde düşman politikaları her geçen gün katlanarak büyüyor“ Misaki Milli diye tarif ettikleri Kürdista’nın Güney, Kuzey, Batı ve Doğu demeden bütün her yeri ilhak ederek, Kürdistanı ve Kürtleri tarihten silmek istemektedirler.
Saldırılarına hiç ara vermeyen AKP-MHP faşist rejimi, önceki gün yeni bir saldırı dalgası başlatarak, Amed ve Antep’teki siyasi soykırım operasyonlarında çok sayıda kadının, AKP-MHP iktidarının düşman politikalarıyla gözaltına alındı.
Kürt halkı her koşulda mücadeleden vazgeçmedi, vazgeçmeyecektir. Bu faşist uygulama ve saldırılar mücadeleyi durduramayacağı açıktır. Bir halkı soykırımdan kurtarmanın ancak bir halkın topyekün birlği, ortak hareket etmeyi ve isyanı ile olur. Bu katliam ve soykırım karşısında sessiz kalan ve mücadele etmeyen her kimse, tarih karşısında sorumludur. Büyük Ölüm Orucu Direnişinin 38’inci yıl dönümünü yaşıyoruz. Tarihi direnişin 39’uncu yıl dönümünde Kürt tarihinin en büyük ve anlamlı özgürlük eylemi olan 14 Temmuz Büyük Ölüm Orucu Direnişini selamlıyarak, Başta halkımızın ve dostlarımızın 14 Temmuz Ulusal Onur Günü olarak kutlanacaktır.
Türk devletinin Şengala Êzîdîlere yaptığı bu katliamcı saldırılarına, barbarlığına, tehditine sessiz kalmamak için, katliamcı guçlerden bu katliamın hesabını daha güçlü sormak için, Özellikle Uluslararası güçlere sesimizi duyurmak için, Şengal’i sahiplenmek için, 17-18 Temmuz tarihlerinde Almanya’nın Celle Kentinden Hanover’e kadar 2 günlük uzun yürüyüş gerçekleşecek.
KON-MED (Almanyadaki Kürdistanlı Toplumlar Konfederasyonu) olarak halkımız; Almanya’nın birçok Merkezinde Hafta sonu yapılması planlanan yerlerde Halkımızın olağanüstü duyarlılığıyla gerçekleştirilecek öncelikle 17-18 Temmuz’de Celle’den Hannover’e kadar 2 gün sürecek uzun yürüyüş, Kutlanacak 14 Temmuz Ulusal onur günü, yine kutlanacak Rojava devriminin yıldönümü vb. eylemlere Ulusal ruhla başta halkımız Kadın, Gençlik olmak üzere tüm halkları, inanç gruplarını, dost devrimci, demokrat, özgürlükçü güçleri direnişi yükseltmeye ve halklarımızın zaferini yaratmak için, güçlü katılmaya çağırıyoruz.

Selam ve saygılarımızla
KON-MED (Konfederasyona Civakên Kurdistanîyên li Almaya)
Eşbaşkanları

Berlin eyleminden bir kare

Related Articles

Stay Connected

19,830FansGefällt mir
3,913FollowerFolgen
0AbonnentenAbonnieren
- Advertisement -spot_img

Latest Articles