spot_img

Stoppt ERDOGANS Krieg in Kurdistan

Alle zusammen gegen den Faschismus

Kürt Düşmanı TC’nın saldırılana karşı, Halkımız Yekiti Ruhla güçlü ses olmaya çağırıyoruz! Gece saat:00:00’da Güney Kürdistan’a yönelik Şengal, Kandil, Maxmur’a İşgalcı soykırımcı, Kürt Düşmanı TC’nın onlarca Savaş Uçakları Ülkemizi, Toprağımızı, Hastane binasının içindeki insanlarımızı bile imha etmek için Bombaladı, Bombalamaya devam ediyor. TC’nin 1915’te Ermenilere yapılan soykırımını da aşan; günümüzde Kürt halkı’nın varlığını kökten ortadan kaldırmayi amaçlayan çok tehlikeli bir Kürt düşmanla karşı karşıyayız. Federasyonlarımızın; bugün Almanya’nın belli merkezlerinde Halkımızın öfkesini örgütlü bir şekilde organize ederek, tüm yapımızın, bütün Meclis üyeleri halkımızın tamamına ulaşarak, eyleme katmayı esas alarak, güçlü bir ses çıkarmak için, dost, sol, sosyalist, inanç kurumları; Alevî Dergahları, Cami, Êzîdî evleri’nin tüm üyeleri, Ermeni, Süryani-Keldani tüm inançların katılacağı ortak güçlü yürüyüşler düzenlemelidir. KON-MED (Almanya’daki Kürdistan Toplumlar Konfederasyonu) olarak, başta tüm Meclis Ünyelerimiz, tüm inanç kurumlarının üyeleri, Kürdistan halkının tamamı olmak üzere, tüm inançlara mensup halkları, demokrat, muhalif herkesi eylemlere katılarak ayağa kalkmalıdır. Bu eylemler 15 Haziran bugün saat 17:00’de eşzamanlı Almanya’nın belli merkezlerinde güçlü yürüyüş ve mittingler düzenlenecektir.

Her türlü teknolojik savaş araçlarıyla sürdürülen bu imha ve Soykırım saldırılarına karşı, halkımızı birlik olmaya, katliamcı TC Devletinden hesap sormak için duyarlı olmaya, yeryüzünde Kürdün en büyük düşmanı işgalcı, Faşist TC devletinin saldırılarına karşı, Kürt halkı’da Vatanını, toprağını, onurunu, şerefini, varlığını savunmanın ve sahiplenmenin gereği olarak, isyan edip topyekün serhıldana kalkarak, güçlü katılmaya çağırıyoruz.

KON-MED (Almanyadaki Kürdistanlı Toplumlar Konfederasyonu) olarak, Almanya’nın belli merkezlerinde
Soykırım saldırısına karşı, Kürt halkı’da Vatanını, toprağını, onurunu, şerefini, varlığını savunmanın ve sahiplenmenin gereği olarak, isyan edip topyekün serhıldana kalkarak, güçlü katılmaya çağırıyoruz.

KON-MED (Almanyadaki Kürdistanlı Toplumlar Konfederasyonu) olarak, Almanya’nın belli merkezlerinde Soykırım saldırısına karşı, Kürt halkı’da Vatanını, toprağını, onurunu, şerefini, varlığını savunmanın ve sahiplenmenin gereği olarak, isyan edip topyekün serhıldana kalkarak, güçlü katılmaya çağırıyoruz.

Buna göre elimize ulaşan bilgi temelinde bugün yapılacak eylemlerin yer ve saatleri şöyledir:
Berlin: 15:30 Türk konsolosluğu
Bielefeld: 17:00 Hauptbahnhof
Bremen: 15:00 Hauptbahnhof
Duisburg: 17:00 Königstraße
Düsseldorf: 17:00 Hauptbanof
Freiburg: 17:00 Platz der Alten Synagoge
Giessen: 17:00 Berliner Platz
Hannover: 17:00 Hauptbahnhof
Heilbronn: 18:00 Kiliansplatz
Köln: 17:00 Hauptbahnhof
Leipzig:17:00 Richard Wagner Platz
Münster: 18:00 Hauptbahnhof
Magdeburg: 19:00 Hauptbanhof
Oldenburg: 18.00 Hauptbahnhof
Stuttgart: 18:00 Schlossplatz
München :17:00 Karlsplatz / Stachus
Kleve: 18:00 Deutsche Bank
Essen: 18:00 Willy-Brandt-Platz
Bonn: 18:00 Münsterplatz
Hamburg: 18:00 Altona vor dem Mercado
Kiel: 17:00 Hauptbahnhof
Hildesheim: 17:00 Angouleplatz

Selam ve Saygılarımızla
KON-MED (Konfederasyona Civakên Kurdistanîyên li Almanya) Eşbaşkanları
15.06.2020

Related Articles

Stay Connected

19,830FansGefällt mir
3,913FollowerFolgen
0AbonnentenAbonnieren
- Advertisement -spot_img

Latest Articles